טיפול בפסולת ומחזור דורש ציוד איכותי

בעסקים רבים, יצרניים או מסחריים נוצרת פסולת רבה שיש לפנותה מתחומי העסק. סוגי הפסולת הם מגוונים ואופן הטיפול בסוגים השונים משתנה על פי המאפיינים שלה. במקרים רבים נדרש פינוי פסולת לאתרים מורשים כמו פסולת בניין ובמקרים רבים נדרש מיון הפסולת והעברתה לאתרים למחזור.
קיימים מקרים מיוחדים בהם הפסולת במפעל היא מסוכנת או רעילה. פינוי פסולת מסוג זה מחייב לפעול לפי הנחיות וחוקים של המשרד לאיכות הסביבה. לדוגמא קיימים כללים ברורים לפינוי מוצרי חשמל אלקטרוניים.
כאשר מדובר במפעלי תעשיה העניין מורכב יותר. המפעל צריך להיערך לאיסוף הפסולת הרבה, למיונה ופינוייה. בעזרת ציוד תעשייתי איכותי הניתן לרכישה דרך חנות כלי עבודה המתמחה בציוד וכלי עבודה לתעשייה ניתן למצוא פתרונות מעולים אשר יכולים לספק פתרון ארוך טווח ולחסוך עלויות מיותרות.

המטרה היא לצמצם פסולת

ניהול מלאי חכם של חומרי גלם יכול לצמצם את הפסולת במפעל. אין צורך למהר ולזרוק וכדאי לאסוף את הפסולת בייצור ולנסות להחזירה אל קווי הייצור. חומרים רבים כמו פלסטיק, נייר, קרטונים, בדים צמיגים ועוד ניתנים לשימוש חוזר. המפעל יזדקק לרכישת ציוד מתאים, אותו ניתן למצוא במספר מאוד מצומצם של חנויות כלי עבודה לתעשייה, שיסייע למפעל במיחזור הפסולת והחזרתה לקו הייצור. חשוב מאוד לבחור בציוד איכותי שישמש את המפעל לאורך זמן, שכן החיסכון כאן יכול להיות כפול.

מיון ושליחה למיחזור

חברות רבות מציעות שרותי פינוי לפסולת המיועדת למיחזור. מצד המפעל, נוצר צורך למיין לפי סוגי פסולת. הפסולת, על סוגיה השונים ממוינת לפחים בצבעים שונים, פסולת נייר כמו עיתונים, חוברות, מחברות ניירות שעברו הדפסה ואין בהם צורך, פסולת אורגנית הכוללת את מוצרי המזון, פירות ירקות, שאריות מזון ועוד, אריזות מכל סוג, זכוכית מרוכזת בנפרד, כך גם לגבי מתכת ומיכל נפרד לבקבוקי שתיה מפלסטיק. נדרש פח נפרד עבור פסולת אלקטרונית כמו מצברים וסוללות אשר לא ניתנת למיחזור ופינוייה מתבצע לאתר מיוחד.

דחיסה והקטנת כמות הפסולת

אחת הדרכים הטובות לטיפול בפסולת היא דחיסת הפסולת והקטנת הנפח שלה בעזרת דחסני באלות. ישנן מספר חנויות כלי עבודה המתמחות בסוג זה של מוצרים ומספקות שיאפשרו למפעל לדחוס ולארוז בחבילות כמויות גדולות של אשפה. מדובר בחומרים כמו פלסטיק, קרטונים, פחיות שתיה ועוד. מגרסות חזקות ואיכותיות יכולות לשמש להקטנת נפח פסולת של נייר ובכך לצמצום השטחים לאחסון הפסולת, לטובת איכות הסביבה.

טיפול בפסולת רעילה

פסולת רעילה היא סכנת נפשות. היא עלולה לגרום לתחלואה ותמותה בקרב אלה הנמצאים בסביבתה. הטיפול בפסולת רעילה ובחומרים מסוכנים, הינו חלק מתהליך הרישוי של העסק. התקנות מורות שיש לסלק את הפסולת מהמפעל תוך 6 חודשים מיום יצירתה. המפעל או החברה אשר אחראית להעברת הפסולת, צריכים לנקוט באמצעים ולרכוש את הציוד המתאים כדי לארוז ולשנע אותה בהתאם לתקנות של משרד התחבורה אל אתר מיועד לפסולת רעילה.
לסיום, הטיפול בפסולת הרבה המצטברת בעסק או במפעל ומיחזורה בעזרת ציוד איכותי חיונית ממספר טעמים.

  • שמירה על ניקיון והיגיינה במקום עבור העובדים והלקוחות​
  • שמירה על איכות הסביבה ומילוי ההנחיות והתקנות הקשורות בכך.
  • משמעות כלכלית. טיפול נכון בפסולת ומיחזורה בתחומי המפעל עשויים לסייע לבעלי המפעל לנצל באופן מיטבי את המשאבים העומדים לרשותו ואף לחסוך בכסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן