5 דברים שלא ידעתם על דחסן אשפה

היכרות עם המאפיינים השונים של דחסן אשפה יכולה לסייע לבחור ולהתאים אותו עבור שלל צרכים פרטיים, מסחריים או ציבוריים. במאמר הבא נציג 5 דברים שאולי לא ידעתם על המכשיר הזה ועל מה שאפשר לעשות איתו

דחסן אשפה הוא כיום חלק בלתי נפרד מהאופן שבו מטפלים בסוגים שונים של פסולת. בגלל היכולת של הדחסן לצמצם את נפח הפסולת, הוא חוסך במקום ומפנה שטחים שבהם ניתן להשתמש לטובת צרכים נוספים. חוץ מזה, הדחסן מקל על פעולת המיחזור בכך שהוא מרכז את הפסולת באופן מסודר ומאפשר את השינוע שלה ממקום למקום.

 

מה אתם לא יודעים על דחסן?

העניין הוא שלמרות השימוש הנרחב בציוד דחיסה מן הסוג הזה, רוב האנשים עדיין לא מכירים את כל התכונות או המאפיינים שלו. הפתרון הוא כמו תמיד להיכנס לעובי הקורה ולשים לב ל-5 דברים שאולי לא ידעתם על דחסן אשפה:

1. דחסן אשפה יכול לחסוך בהוצאות

שמירה על סביבה נקייה ואפשרות לייעל תהליכי מיחזור הן סיבות מעולות לשלב דחסן בכל מקום שבו יש אשפה. אבל מלבד הסיבות האלה, מסתבר שבחירה נכונה של דחסן גם יכולה לחסוך בהוצאות. זה קורה בגלל שהמשמעות של דחיסת אשפה היא צמצום של הנפח. אז כאשר הנפח מצומצם וממשיכים להעמיס אל החדסן, מגדילים את פרק הזמן שעובר בין הובלה להובלה. אלו בדיוק הדברים הקטנים שהופכים השקעה חד פעמית בדחסן למשתלמת מאוד.

 

2. אפשר לקרוא לדחסן גם דחסנית

המונח דחסן אשפה מתורגם לעברית, אך יש כאלה שמתווכחים על המקור שלה ועל האופן שבו ניתן להגות אותו. נכון להיום, השאלה המתבקשת היא למשל האם מדובר על דחסן או אולי בכלל על דחסנית. בפועל, מה שקורה הוא שכמעט כל מי שמשתמש בכלי הזה בוחר לקרוא לו בשם אחר.

3. אפשר לבחור דחסן בהתאמה אישית

הסוד של דחסן אשפה בא לידי ביטוי בכך שניתן לבחור אותו בהתאמה אישית. הימים שבהם לקוחות היו צריכים להתפשר על דחסן גנרי כבר הסתיימו, כי כיום התאמה אישית היא חלק חשוב בתוך מערכת השיקולים. על מנת להתאים את הדחסן לצרכים של קהל היעד והלקוחות, מה שמביאים בחשבון אלו פרמטרים כגון הנפח הרצוי ביחס לפסולת, השטח הפנוי להצבת המתקן, תדירות הפינוי הרצויה וכן הלאה. ככל שמביאים בחשבון יותר פרמטרים, כך עולה הסיכוי להתאמה מדויקת ולחיסכון בהוצאות.

 

4. אפשר להשתמש בדחסן גם לצרכים פרטיים

דחסן אשפה הוא חלק חשוב באופן שבו מרכזים סוגים שונים של פסולת גם עבור המרחב הציבורי וגם עבור שימוש מסחרי. אבל לצד אלו, יש אפשרות להשתמש בדחסן גם לצרכים פרטיים – כמו למשל בעת מעבר דירה, שיפוץ, פרויקטים גדולים של התחדשות עירונית וכן הלאה. בכל אחד מהמקרים האלה, הדחסן מאפשר לרכז את הפסולת ולמנוע זיהום. עם זאת, ההבדל הוא שבשימוש מסחרי או עירוני רוכשים את הדחסן, בעוד בשימוש פרטי מעדיפים לשכור את המתקן לתקופה קצובה.

 

5. דרישות של משרד הסביבה מחייבות לפעמים הצבת דחסן

האמת היא שהצבת דחסן היא בחלק מהמקרים בכלל לא פריבילגיה של מי שרוצה לחסוך בהוצאות ולשמור על איכות הסביבה, אלא דרישה רגולטורית לכל דבר ועניין. בהרבה מאוד מקומות כגון רשתות שיווק או בחלק החיצוני של מפעלים מזהמים, יש דרישה של משרד הסביבה להציב דחסן כזה. אם לא עומדים בדרישה, הסכנה היא מפני הטלת סנקציות וקנסות שעלולים להצטבר לסכומים גבוהים מאוד.

 
 

גמא תקשורת והנדסה (א.פולק) בע"מ

טלפון: 03-6130666  |   פקס: 03-6130675   |   דוא"ל: gama@actcom.co.il 
כתובת: בית גמא - רח' מנחם בגין 16, רמת גן, 5270003
Youtube