מיחזור פסולת בניין

 
פסולת בניין היא תוצר של פעולות בנייה. לדוגמה, אם מדובר על המישור הפרטי, בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, יגרמו לייצור של פסולת בניין. מנגד, אם מדובר על המישור הציבורי, אז נוכל לראות שפסולת בניין יכולה להיות כתוצאה מהריסה של מבנים, משיפוץ מבנים קיימים, מבנייה חדשה, החלפה של תשתיות קיימות ועוד. פסולת בניין מורכבת מכל מיני חומרים הקשורים לבנייה עצמה כמו, אבן, גושי בטון, בלוקים, אספלט, ברזל, פלסטיק, גבס, עץ, זכוכית ועוד.

למה כדאי למחזר פסולת בניין?

הידעתם שאפשר למחזר מעל 90 אחוזים מפסולת הבניין? אם המחזור אכן יעשה, הרי שיהיה אפשר להפיק חומרי בנייה איכותיים וכל זאת מתהליך המחזור. כמו כן, תהליך המחזור יגרום לצמצום של היקפי הכרייה והחציבה, להורדת השימוש בחומרי גלם טבעיים, להורדת נפחי הטמנת הפסולת באתרי הטמנה ועוד. יתרון נוסף שיש למחזור פסולת בניין קשור להפחתה באופן משמעותי של היקף הובלות הפסולת וחומרי הגלם אל אתרי הבנייה השונים וכמובן גם מהם. מה זה אומר בגדול? שנדרש להשתמש בפחות משאיות לתובלת אותם חומרים ופסולת וכך נוכל גם להביא לחיסכון בפליטת גזי חממה ובכלל בפליטת מזהמים ומשמעות הדבר הוא שמירה על איכות הסביבה.

היכן אפשר להשתמש בחומרי בנייה ממוחזרים?

למעשה, ניתן להשתמש בהם בכל פרויקט שיש בו שימוש בחומרי בנייה ממקורות שהם טבעיים.
כמו כן, אפשר גם להשתמש בפרויקטים של תשתיות. לדוגמה, לתערובת של בטון ואספלט, אפשר להוסיף חומר בנייה ממוחזר כמו אגרגט.

ממחזרים ומצמצמים את הנזק הסביבתי

במסגרת השיפוצים, מייצרים כמויות גדולות של פסולת. אותה פסולת היא מפגע לסביבה.
על כן, מה שמומלץ לעשות הוא לחשוב כיצד יהיה אפשר לצמצם את היקפי הפסולת. כאן נכנס הפתרון האידיאלי והוא מחזור פסולת הבניין. בראש ובראשונה, הוא צריך להיות מיושם באתרי בנייה גדולים. אלו הם אתרים בהם מבוצעת בנייה של המון מבנים חדשים. ניתן לזהות אותם באמצעות הגידור שיש בהם וכמובן שלטי האזהרה הנראים לעין, המתריעים על סכנות שקיימות באתר. כיום, יש שילוט איכותי לאתרי בניה המספק מידע לגבי חומרי בנייה הנמצאים במקום, סכנת פגיעה ממנופים, סכנת נפילה מגובה, סכנת התחשמלות, חשיפה לציוד כמו פסולת בניין ועוד.

רעיונות למחזור פסולת בניין במסגרת בנייה של בית פרטי

נשמח לשתף אתכם בכמה רעיונות שתוכלו ליישם:
עץ - הוא לא בדיוק נכלל בפסולת בניין אבל תסכימו איתנו שכל שיפוץ של בית, יגרום לכם להיפטר מארונות, שולחנות וכיסאות. הדבר יביא להגדלת היקף הזיהום הסביבתי. מה אתם תוכלו לעשות? אם יש לכם ציוד מתאים וגם ידיים טובות, תוכלו להסב את אותו הריהוט לריהוט גינה. לדוגמה, תוכלו לצור ספסל עץ מעוצב, מחסן עץ או אפילו פינת ישיבה.
אבן - פסולת שיפוצים כוללת בתוכה גם ערמות של אבנים. על כן, תוכלו להשתמש בחלק מהאבנים על מנת להקים שביל אבן בגינה החדשה שלכם. כמו כן, אפשר גם להשתמש באבנים על מנת לתחום כל מיני אזורים בגינה.
סורגים - מדובר על פסולת ברזל. אפשר בהחלט להשתמש בה על מנת לייצר סורגים חדשים, לבנות כלוב מתכת לחיית המחמד, גגון ועוד.
 
 
 

גמא תקשורת והנדסה (א.פולק) בע"מ

טלפון: 03-6130666  |   פקס: 03-6130675   |   דוא"ל: gama@actcom.co.il 
כתובת: בית גמא - רח' מנחם בגין 16, רמת גן, 5270003
Youtube