דחסנים
 
 
 
 
 
      03-6130666
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצירת קשר
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

החשיבות של הפרדת פסולת ברשויות עירוניות

 
בשנים האחרונות, עולה קרנה של פעולת המחזור שאנשים מבצעים בביתם, והמודעות בנושא הולכת ועולה. עם זאת, אנו עוד רחוקים כמובן מהגשמה מוחלטת של התהליך. יש עדיין הרבה מה לעשות בתהליך הנ"ל, ואחד הדברים החשובים ביותר בשנים האחרונות, הוא הנושא של הפרדת פסולת בתוך הרשויות העירוניות והמקומיות. הפרדת הפסולת הופכת את תהליך המחזור ליעיל ומהיר הרב היותר, ואם רשויות מקומיות נרתמות לנושא ומעודדות את התושבים להפריד את הפסולת, יכולות להיות לכך השפעות חיוביות מאד בהמשך.
 

לפרטים והזמנת שירות חייגו 6130666- 03
 

על ההשפעות והתהליך של ההפרדה

 
  • מדוע ההפרדה חשובה? - הפרדת פסולת חשובה ממספר סיבות. ראשית, הדבר עוזר לחסוך זמן חשוב מאד בתהליך המיחזור עצמו, ומאפשר לבצע עיבוד מהיר יותר לפסולת. לא פעם כשצריך לבצע הפרדה בין כל סוגי הפסולת, הדבר גוזל זמן יקר, ודורש תשלום רב יותר. שנית, הפרדה מראש בין סוגי הפסולת גם מאפשרת לבצע מיצוי הרבה יותר טוב של כל אחד מהחומרים המופרדים, ובכך אפשר למחזר אותם בצורה יעילה יותר. כאמור, אם מעודדים את התושבים בערים וביישובים לבצע בעצמם את ההפרדה הראשונית - יש הרבה מה להרוויח.
 
  • איך ההפרדה מתבצעת? - התהליך הראשוני שאותו המשרד להגנת הסביבה מקדם כיום, הוא של הפרדת פסולת בתוך המרחב הציבורי העירוני. איך זה עובד? ברחבי העיר פזורים פחי מחזור מיוחדים לטובת סוגי הפסולת. ההפרדה הבסיסית ביותר היא בין אשפה יבשה לאשפה רטובה. האשפה הרטובה, היא בעיקר שאריות של מזון, אשר יכולים להיטחן ולשמש בהמשך כדוחן וכזבל לתעשיית החקלאות - ובכך לחסוך בעלויות ניכרות מאד בתחזוקת שטחים חקלאיים, רפתות, לולים, ועוד. הפסולת היבשה היא כמובן מגוונת מאד אף היא - כולל פסולת של קרטונים, נייר, פלסטיק, זכוכית, ועוד. הרמה הבאה היא של הפרדה בין סוגי הפסולת היבשה, לפי הסוגים שזה עתה תיארנו, כולל גם מקרים מיוחדים כמו למשל איסוף פסולת אלקטרונית, איסוף סוללות ישנות, וכיו"ב.
 
 
  • מענקי המשרד להגנת הסביבה - חשוב מאד לשים לב כי נכון להיום, המשרד להגנת הסביבה מוכן לתת מענקים לרשויות מקומיות ועירוניות שמוכנות לקדם אצלן את הנושא של הפרדת פסולת. מטרת המענקים הוא לאפשר לעיריה להשקיע בתחום ההפרדה על כל מה שקשור בנושא, כולל הצבת הפחים להפרדה והתחזוקה שלהם, תשלום לחברה חיצונית שתבצע את הפינוי והמיחזור, וכן תקציב עבור הסברה עירונית לתושבים. הדבר בא לעודד את התושבים ואת העיריות לנושא - ונכון להיום המשרד להגנת הסביבה מתקצב רשויות מקומיות במיליוני שקלים לשנה לטובת הפרויקט.
 
 
 
הפרדת פסולת
 
 
 

הצטרפו גם אתם למהפכת המחזור

 
אם הרשות המקומית שלכם רוצה להתחיל את התהליך - פנו לחברת גמא תקשורת והנדסה. לחברה ניסיון רב בנושא של הפרדת פסולת ומחזורה גם במגזר הציבורי.
 

 
צרו עמנו קשר בטלפון 03-6130666 או השאירו פרטיכם באתר, ונשמח להתחיל ולהתניע את תהליך המחזור גם בעיר שלכם!
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גמא תקשורת והנדסה (א. פולק) בע"מ
 
תכנון והספקה של מערכי מחזור למגוון סוגי פסולת ואשפה
שיווק ושירות של מגרסות ודחסנים לכל סוגי הפסולת

גמא תקשורת והנדסה (א.פולק) בע"מ  
כתובת: בית גמא - רח' מנחם בגין 16, רמת גן, 5270003
טל': 6130666 - 03 
| פקס 6130675 - 03 | דוא"ל: gama@actcom.co.il
 
 
 
בית גמא
 
 
 
 
 
 
Contact us
 
 
 
Shredders
 
 
 
Balers
 
 
 
Waste Sorting and Recycling
 
 
 
Profiles and Projects